Deň drevostavieb 2024. Tešíme sa na Vašu účasť!

Rýchla montáž, nízka výška a 100% suché riešenie

Jedinečné podlahové vykurovanie

Doska na podlahové vykurovanie fermacell® Therm25™ je navrhnutá pre systém suchej podlahy s integrovaným vedením rúrok podlahového vykurovania/chladenia. Prvok fermacell® Therm25™ sa skladá z 25 mm hrubej sadrovláknitej dosky fermacell®, ktorej horná strana je vyfrézovaná špeciálnym systémom drážok. To umožňuje jednoduchú inštaláciu prvkov a následne aj rúrok podlahového vykurovania. Pre ešte vyšší vykurovací výkon je možné použiť fermacell® Therm25™-125 s užším rozstupom drážok.

Výhody fermacell® Therm25

  • Pochôdzna už po 24 hodinách
  • Nízka inštalačná výška - iba 35 mm
  • 100% suché riešenie
  • Jednoduchá a rýchla montáž
So systémom podlahového vykurovania fermacell® Therm25™ je teraz k dispozícii rýchle a suché riešenie na inštaláciu podlahového vykurovania. Zvláštnou výhodou systému je jeho nízka hmotnosť a malá inštalačná výška už od 35 mm. fermacell® Therm25™ kombinuje vrstvu záklopu a podlahové vykurovanie v jednom systéme.
 
Pri rekonštrukcii a modernizácii, najmä v podkroví, sa často počíta každý centimeter výšky miestnosti. A väčšinou je to nutné urobiť rýchlo, pretože bez užívania miestnosti sa dlho nezaobídete. Podlahovému vykurovaniu sa preto pri plánovaní často nevenuje pozornosť. Najmä v oblasti rekonštrukcií nie je možné pri bežných systémoch podlahového vykurovania vždy dodržať minimálne inštalačné výšky.
Dôvodom je doba schnutia, ktorá na niekoľko týždňov uzavrie stavenisko. A vzhľadom k citlivej statike existujúcich konštrukcií je obvykle potrebné dbať aj na nízku hmotnosť.
 
So systémom podlahového vykurovania fermacell® Therm25™ má teraz spoločnosť James Hardie Europe vo svojom portfóliu to správne riešenie. Systém má malú výšku, relatívne nízku hmotnosť a je možné ho ľahko a rýchlo spracovávať. Vďaka suchej pokládke je možné po podlahe chodiť a používať ju už po 24 hodinách.
 
fermacell® Therm25
fermacell® Therm25

Systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25™ sa skladá zo sadrovláknitej dosky fermacell® s hrúbkou 25 mm. Horná strana je vybavená špeciálnym frézovaním s koncovými oblúkmi na pokládku rúrok podlahového vykurovania. Pre špeciálne pôdorysy alebo dverné otvory je k dispozícii aj pukový prvok fermacell® Therm25™. Systém je doplnený o ďalšiu 10 mm hrubú sadrovláknitú dosku fermacell®, ktorá sa lepí a skrutkuje alebo sponkuje ako ďalšia vrstva (záklop) na prvky podlahového vykurovania fermacell® Therm25™. fermacell® Therm25™ je vhodný na pokládku 16 mm hrubých kompozitných vykurovacích rúrok a je možné ho použiť vo všetkých oblastiach použitia podľa STN EN 1991.

Vďaka praktickým formátom 500 x 1000 mm (fermacell® Therm25) alebo 500 x 500 mm (fermacell® Therm25™ puky) je možné podlahové vykurovacie prvky spracovávať rýchlo a ľahko. Suchá inštalácia prináša cenné časové úspory, a tým aj vyššiu prevádzkovú pridanú hodnotu pre realizačné firmy. Vzhľadom na to, že sa nemusí brať do úvahy doba schnutia, môžu následné remeslá okamžite pokračovať v práci. Na finálnu povrchovú úpravu je možné využiť pružné podlahové krytiny (laminátové, textilné alebo PVC), rovnako ako keramická dlažba alebo parkety a iné krytiny z dreva.
fermacell® Therm25

Prvky podlahového vykurovania fermacell® Therm25™ sa kladú na rovný, nosný a suchý podklad na zraz bez preväzu škár podľa vopred pripraveného kladačského plánu.

fermacell® Therm25

Inštalácia vykurovacích rúrok s priemerom 16 mm. Špeciálne frézovanie nevyžaduje žiadne dodatočné upevnenie vykurovacích rúrok. 

fermacell® Therm25

Po inštalácii vykurovacích rúrok nasleduje montáž záklopovej sadrovláknitej dosky fermacell®. Pozdĺž škár naneste podlahové lepidlo fermacell®. Potom medzi každou vyfrézovanou drážkou neneste dvojitú húsenicu podlahového lepidla fermacell®.

fermacell® Therm25

Na lepenie styčných hrán ďalšej vrstvy je nutné naniesť prvú húsenicu lepidla max. 10 mm od kraja predtým inštalovanej sadrovláknitej dosky.

fermacell® Therm25

Upevnenie sadrovláknitej dosky fermacell® dosiahnete rýchloreznými skrutkami fermacell™ alebo rozpernými sponkami. Označte upevňovacie body a osi tak, aby ste sa vyhli drážkam s rúrkami.

fermacell® Therm25

Alternatívne je možné použiť kartónovú šablónu fermacell® Therm25™-167, ktorá má rovnakú veľkosť ako jednomužná doska (1000 x 1500mm).

fermacell® Therm25

Umiestnite šablónu na sadrovláknité dosky fermacell® ako kryciu dosku. Skontrolujte, či sa pod otvorom nachádzajú vykurovacie rúrky. Ak áno, zakryte upevňovací bod lepiacou páskou.

fermacell® Therm25

Montáž záklopovej sadrovláknitej dosky fermacell® s pomocou šablóny fermacell® Therm25™-167. Mechanické upevnenie pomocou skrutiek alebo sponiek.

fermacell® Therm25

Pri dverných otvoroch, členitých pôdorysoch a pri rozdeľovači vykurovacích okruhov použite fermacell® Therm25™ puky (500 x 500 mm).

fermacell® Therm25

Ako finálnu nášľapnú vrstvu je možné použiť koberce, laminátovú plávajúcu podlahu, linoleum, keramickú dlažbu alebo parkety a iné drevené krytiny.

×

Těšíme sa na Vás na Dni drevostavieb 2024

12.03.2024   9:00 - 17:00
  • Výrobcovia stavebných materiálov a odborné organizácie pod jednou strechou
  • Výstavné stánky a prednášky po celý deň 
  • Zaujímavý hostia a aktuálne témy 
  • Inovácie a súčasné trendy 
  • Riešenia od základov po fasádu 
Program a prihláška tu
×