Špeciálne suché podlahové prvky pre systémy podlahového vykurovania

Špeciálne suché podlahové prvky pre systémy podlahového vykurovania

25.11.2022
 

Tepelné čerpadlá sú stále obľúbenejšie. V nových budovách sú teraz najčastejšie inštalovaným typom vykurovacieho systému. Slovensko na rast predaja však ešte len čaká: z dostupných informácií vyplýva, že v roku 2020 bolo na slovenskom trhu dodaných cca 4 tisíc tepelných čerpadiel, zatiaľ čo na českom trhu to bolo až 23 tisíc tepelných čerpadiel. A nemecký Spolkový štatistický úrad uvádza, že v roku 20212 boli tepelné čerpadlá prvýkrát inštalované v každej druhej nemeckej novostavbe. A aj majitelia existujúcich budov v Nemecku stále častejšie prechádzajú na túto modernú technológiu. Pretože však tepelné čerpadlá pracujú najlepšie kvôli nízkym teplotám prietoku v systémoch s podlahovým vykurovaním, často to vyžaduje ďalšie rekonštrukčné opatrenia. V mnohých prípadoch sú klasické radiátory nahradzované podlahovým vykurovaním.

 

So špeciálnymi podlahovými prvkami fermacell® Therm25 od spoločnosti James Hardie je možné prestavbu na podlahové vykurovanie dosiahnuť s relatívne malým úsilím. Systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25 sa skladá zo sadrovláknitej dosky fermacell® s hrúbkou 25 mm. Horná strana je vybavená špeciálnym frézovaním s koncovými oblúkmi na pokládku rúrok podlahového vykurovania. Pre špeciálne pôdorysy alebo dverné otvory je k dispozícii aj pukový prvok fermacell® Therm25. Systém je doplnený o ďalšiu 10 mm hrubú sadrovláknitú dosku fermacell®, ktorá sa lepí a skrutkuje alebo sponkuje ako ďalšia vrstva (záklop) na prvky podlahového vykurovania fermacell® Therm25. Nízka montážna výška iba 35 mm predurčuje systém pre rekonštrukcie a modernizácie, kde je často dôležitý každý centimeter výšky miestnosti. Tomu napomáha aj relatívne nízka hmotnosť, takže ani pri starých drevených trámových stropoch obvykle nedochádza k statickým problémom.

 

Rýchle a jednoduché spracovanie, rovnako ako skutočnosť, že po podlahových prvkoch fermacell® Therm25 je možné chodiť a používať ich, sú výhodami, ktoré sú ľahko akceptovateľné aj v novostavbách. Veď pri inštalácii bežných podlahových vykurovacích systémov sa stavenisko kvôli dlhej dobe schnutia obvykle na niekoľko týždňov zastaví. Naproti tomu po podlahových prvkoch fermacell® Therm25 je možné chodiť už po 24 hodinách. Následné remeslá môžu ihneď pokračovať v práci, čo dovoľuje investorom nové či rekonštruované miestnosti rýchlo využívať. Podlahové prvky fermacell® Therm25 sú vhodné pod elastické podlahové krytiny, ako sú lamináty, koberce alebo PVC, rovnako ako pod keramickú dlažbu alebo parkety či iné druhy drevenej krytiny.

Foto: James Hardie Europe GmbH

×

Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

Predstavujeme Vám revolučnú novinku v oblasti podlahového vykurovania - systém teplovodného vykurovania fermacell® Therm25.
  • Frézovaná sadrovláknitá doska pre priame uloženie vykurovacej hadice
  • Nízka inštalačná výška - od 35 mm!
  • Pochôdze po 24 hodinách
  • Rýchly a jednoduchý systém
Zistiť viac o Therm25
×