Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

James Hardie Europe na veľtrhu Bau 2023 v Mníchove

James Hardie Europe na veľtrhu Bau 2023 v Mníchove

6.4.2023
 
Viac práce v kratšom čase – to je stručný opis požiadaviek na modernú výstavbu. Na veľtrhu Bau 2023 v Mníchove (17.-22.4. 2023) predstaví spoločnosť James Hardie Europe rad noviniek, ktoré presne tieto požiadavky spĺňajú.
 
Developeri, stavitelia, projektanti a architekti, rovnako ako realizátori drevených, modulárnych a suchých konštrukcií sa budú môcť v hale A2/stánku 502 zoznámiť s fasádnymi riešeniami s novými fasádnymi doskami Hardie Architectural Panel a Hardie VL Plank. Oba výrobky bodujú vysokou hospodárnosťou a prepracovaným dizajnom. V centre pozornosti budú aj sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky. Najmä pre nové drevostavby sú riešením vďaka úspornej prefabrikácii a rýchlemu dokončeniu projektov. Tomu zodpovedajú aj suché podlahové prvky fermacell® Therm25, ktoré poskytujú na trhu rýchle a suché riešenie na inštaláciu podlahového vykurovania a chladenia.
 
Produktivita je základným predpokladom pre efektívne dokončenie stavebných projektov
Najmä v ekonomicky zložitých dobách je to často rozhodujúca zložka pre ďalšiu existenciu firmy. Dobrá organizácia pracovných procesov je jednou z ciest na zvýšenie efektivity. Prinajmenšom rovnako dôležité ako optimalizovaná organizácia stavby sú kvalitné a ľahko realizovateľné riešenia stavebných materiálov. Použitie výrobkov, ktoré sú hospodárne a ľahko sa s nimi pracuje, môže mať nielen značný vplyv na priebeh stavebného projektu, a tým aj výrazne zlepšiť prevádzkový výsledok. Je to tiež riešenie v čase, keď mnoho firiem len ťažko hľadá kvalifikovaných pracovníkov.
 
Špičkový dizajn a vysoká hospodárnosť s doskami Hardie® Architectural Panel
S doskami Hardie® Architectural Panel sa na trhu objavil produkt, ktorý dokáže kombinovať prvotriedny dizajn a vysokú hospodárnosť. Výrobca stavebných materiálov James Hardie Europe predstaví na veľtrhu Bau 2023 celý rad noviniek, ktoré presne tieto požiadavky spĺňajú. Napríklad nový fasádny obklad Hardie® Architectural Panel úspešne preklenuje medzeru medzi kvalitným dizajnom a vysokou efektivitou. Fasádne obklady z vláknocementu je možné použiť takmer pri všetkých typoch budov pre následnú renováciu fasády. Obzvlášť praktické: modernizáciu fasády je možné súčasne využiť na energetickú renováciu. Presvedčivý pomer ceny a úžitkovej hodnoty zároveň zaisťuje, že sa štýlový dizajn fasády oplatí aj pri nízkopodlažnej a viacpodlažnej bytovej výstavbe.
 
To je dané predovšetkým dvoma faktormi: Fasádne dosky Hardie® Architectural Panel sú odolné voči poveternostným vplyvom. To znamená, že majitelia domov, stavebníci a investori môžu počítať s dlhou životnosťou a nízkymi nárokmi na údržbu, vďaka čomu sú celkové náklady na stenu priaznivé. Keď k tomu pridáte ľahko čistiteľný povrch a svetlostálu farebnú úpravu, získate nízke nároky na údržbu. Navyše ponúkajú maximálnu bezpečnosť s najlepšou protipožiarnou ochranou: fasádne dosky Hardie® Architectural Panel sú nehorľavé (trieda reakcie na oheň A2, s1-d0). Možno ich preto použiť na fasády vo všetkých triedach budov, vrátane výškových budov. Konštrukčné oddelenie spodnej konštrukcie, izolácie a plášťa budovy zároveň garantuje, že jednotlivé, samostatne inštalované systémové prvky je možné na konci životného cyklu demontovať oddelene. Tým je zaistené oddelenie podľa typu, takže komponenty môžu byť po použití znovu použité alebo zaradené do recyklačného systému. Vďaka dvom rôznym povrchom – kartáčovaný betón a štruktúrovaná omietka – a šiestim farbám (snehovo biela, štrkovo šedá, antracitovo šedá, hmlovo šedá, bridlicovo šedá a tiež čierna) ponúka Hardie® Architectural Panel všetky predpoklady pre nadčasovo moderný vzhľad fasády.
 
Štýlový vzhľad s obkladovými doskami Hardie® VL Plank
 
Fasádne dosky Hardie® VL Plank ponúkajú tiež najlepšie podmienky pre nákladovo efektívnu realizáciu štýlového vzhľadu. V porovnaní s podobnými systémami ich možno inštalovať až o 20 % rýchlejšie. Rozhodujúce sú pre to najmä dva dôvody:
 
  • vybavenie inovatívnym systémom pier a drážok, vďaka ktorému sa fasádne dosky pri montáži spájajú.
  • inštalácia bez dodatočného upevňovacieho systému. Fasádne panely sa jednoducho pripevnia k podkladu bez predvŕtania pomocou špeciálne vyvinutých skrutiek alebo klincov.
 
Obkladové dosky Hardie® VL Plank sa nielen rýchlo a ľahko inštalujú, ale taktiež zaujmú obzvlášť elegantným vzorom škár a prirodzeným vzhľadom dreva v modernom výbere farieb.
 
Časová výhoda vďaka rýchlemu a nekomplikovanému spracovaniu so suchými podlahovými systémami fermacell®
Ďalším stredobodom veľtržného stánku budú systémy suchých podláh fermacell®. Tieto systémy, ktoré sa osvedčili pri renovácii existujúcich budov, ponúkajú zvláštne výhody aj pre novostavby. Jedným z dôvodov je skutočnosť, že pri pokládke nedochádza k zavedeniu vlhkosti do interiéru. Nemusí sa preto počítať s niekoľkotýždňovým vysychaním ako pri bežných systémoch mokrých podláh. Naopak, po položení sadrovláknitých podlahových prvkov fermacell® je možné prakticky okamžite pokračovať v práci a nanášať finálnu vrchnú vrstvu. Na druhú stranu sa časová výhoda sčíta vďaka rýchlemu a nekomplikovanému spracovaniu. Je to dané kombináciou praktického formátu a relatívne nízkej hmotnosti, ako aj celoplošným, päť centimetrov širokým presahom 10 mm alebo 12,5 mm hrubých sadrovláknitých podlahových prvkov fermacell®, ktoré sú už z výroby zlepené. Celkovo sa dá povedať, že použitie suchých podláh fermacell® umožňuje realizačným firmám dôsledne sa sústrediť na efektívnu prefabrikáciu týchto prvkov, systémové plánovanie a tým aj rýchle dokončenie svojich projektov. Okrem toho inštalácia suchých podláh v interiéri zaisťuje nielen rýchlejšiu realizáciu, ale taktiež zabraňuje mnohým následným škodám, ktorých príčinou je kombinácia rôznych materiálov a vysoká stavebná vlhkosť.
 
Rýchle a suché riešenie s podlahovým vykurovaním fermacell® Therm25™
Časová úspora je ešte väčšia pri inštalácii podlahového vykurovania, ktoré je dnes štandardnou súčasťou modernej bytovej výstavby. So systémom podlahového vykurovania fermacell® Therm25 predstaví spoločnosť James Hardie Europe na veľtrhu rýchle a suché riešenie pre inštaláciu podlahového vykurovania, s ktorým je možné realizovať štíhlu inštalačnú výšku iba 35 mm. Horná strana prvkov fermacell® Therm25 je vybavená špeciálnym frézovaním s priehybovými drážkami na inštaláciu rúrok podlahového vykurovania. Pre špeciálne pôdorysy alebo dverné otvory je k dispozícii aj kruhový prvok fermacell® Therm25. Systém je doplnený ďalšou 10 mm hrubou sadrovláknitou doskou fermacell®, ktorá sa lepí a skrutkuje alebo zošíva ako ďalšia vrstva na prvky podlahového vykurovania fermacell® Therm25. fermacell® Therm25 je vhodný na pokládku 16 mm hrubých kompozitných vykurovacích rúrok a je možné ho inštalovať vo všetkých oblastiach použitia. Suchá pokládka vytvára cenné časové úspory a prináša tak vyššiu pridanú hodnotu pre realizačné firmy. Pretože nie je potrebné počítať s dobou schnutia, môžu následné profesie ihneď pokračovať v práci. Ako povrchové úpravy je možné použiť pružné podlahové krytiny, ako sú laminátové, textilné alebo PVC, rovnako ako dlažbu, parkety alebo iné typy drevených krytín.
 
Najvyššie štandardy pre udržateľné budovy
Spoločnosť James Hardie Europe však neurčuje štandardy iba v oblasti vysoko kvalitných riešení, ktoré sa ľahko a efektívne realizujú. Ako popredný svetový výrobca vláknocementových fasádnych obkladov a líder na európskom trhu sadrovláknitých dosiek si spoločnosť James Hardie Europe GmbH stojí za svojou zodpovednosťou za ekologickú výstavbu, a preto kladie na kvalitu svojich výrobkov tie najvyššie nároky. Tomu zodpovedá aj skutočnosť, že Inštitút Bauen und Umwelt e.V. teraz v novom EPD certifikáte potvrdil, že sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukladajú CO2 a spĺňajú tak najvyššie štandardy pre udržateľnú výstavbu. To znamená, že sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® môžu byť inštalované vo všetkých budovách, ktoré budú posudzované podľa certifikačných systémov DGNB, BNB, BREEAM a LEED.
BAU vyjadruje budúcnosť stavebníctva. Umožňuje projektantom vyskúšať si najnovšie myšlienky, technológie a materiály v praxi. Na veľtrhu BAU sú zastúpení všetci poprední výrobcovia v obore, takže je to ideálne miesto na priamy kontakt s nimi. A prvotriedny sprievodný program veľtrhu ponúka množstvo nových nápadov.

BAU vyjadruje budúcnosť stavebníctva. Umožňuje projektantom vyskúšať si najnovšie myšlienky, technológie a materiály v praxi. Na veľtrhu BAU sú zastúpení všetci poprední výrobcovia v obore, takže je to ideálne miesto na priamy kontakt s nimi. A prvotriedny sprievodný program veľtrhu ponúka množstvo nových nápadov.

S doskami Hardie® Architectural Panel sa na trhu objavil výrobok, ktorý dokáže nájsť rovnováhu medzi kvalitným dizajnom a vysokou ekonomickou efektivitou.

S doskami Hardie® Architectural Panel sa na trhu objavil výrobok, ktorý dokáže nájsť rovnováhu medzi kvalitným dizajnom a vysokou ekonomickou efektivitou.

Nové obkladové dosky Hardie® VL Plank sú vybavené inovatívnym systémom pier a drážok, vďaka ktorému sa fasádne dosky pri montáži bez problémov spájajú. Na ich montáž nie je nutný žiadny ďalší upevňovací systém.

Nové obkladové dosky Hardie® VL Plank sú vybavené inovatívnym systémom pier a drážok, vďaka ktorému sa fasádne dosky pri montáži bez problémov spájajú. Na ich montáž nie je nutný žiadny ďalší upevňovací systém.

Ďalším stredobodom veľtržnej expozície James Hardie Europe na veľtrhu BAU 2023 v Mníchove budú systémy suchých podláh fermacell®. Tieto systémy, ktoré sa osvedčili pri renovácii existujúcich budov, ponúkajú množstvo výhod aj pre novostavby.

Ďalším stredobodom veľtržnej expozície James Hardie Europe na veľtrhu BAU 2023 v Mníchove budú systémy suchých podláh fermacell®. Tieto systémy, ktoré sa osvedčili pri renovácii existujúcich budov, ponúkajú množstvo výhod aj pre novostavby.

Systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25 sa skladá zo sadrovláknitej dosky fermacell® s hrúbkou 25 mm, ktorej horná strana má špeciálne frézovanie s priehybovými drážkami na uloženie rúrok podlahového vykurovania.

Systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25 sa skladá zo sadrovláknitej dosky fermacell® s hrúbkou 25 mm, ktorej horná strana má špeciálne frézovanie s priehybovými drážkami na uloženie rúrok podlahového vykurovania.

Inštitút Bauen und Umwelt e.V. spoločnosti James Hardie Europe GmbH teraz pomocou EPD overil, že sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukladajú CO2.

Inštitút Bauen und Umwelt e.V. spoločnosti James Hardie Europe GmbH teraz pomocou EPD overil, že sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukladajú CO2. 
×

Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

Predstavujeme Vám revolučnú novinku v oblasti podlahového vykurovania - systém teplovodného vykurovania fermacell® Therm25.
  • Frézovaná sadrovláknitá doska pre priame uloženie vykurovacej hadice
  • Nízka inštalačná výška - od 35 mm!
  • Pochôdze po 24 hodinách
  • Rýchly a jednoduchý systém
Zistiť viac o Therm25
×