Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

Inovovaný suchý systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25™-125 ponúka ešte vyšší vykurovací výkon

Inovovaný suchý systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25™-125 ponúka ešte vyšší vykurovací výkon

23.10.2023
Spoločnosť James Hardie Europe optimalizovala svoj systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25™. Nové podlahové vykurovacie prvky fermacell® Therm25™-125 majú menší rozstup rúrok (125 mm) a ponúkajú tak vyšší vykurovací výkon, pritom si zachovávajú všetky prednosti systému fermacell® Therm25™: široký rozsah využitia, suchý a rýchly systém výstavby, výšku podlahového vykurovania iba 35 mm a možnosť aplikovať na podlahu rôznorodé nášľapné vrstvy.
 
Systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25™ od spoločnosti James Hardie Europe sa osvedčil najmä pri renováciách a rekonštrukciách v prípadoch, kde sú vyžadované štíhle podlahové konštrukcie. S podlahovým vykurovacím prvkom fermacell® Therm25™-125 teraz výrobca predstavuje nový variant, ktorý ponúka vyšší vykurovací výkon s rozstupom rúrok 125 mm, takže je ideálny pre malé miestnosti alebo kúpeľne. Pre špeciálne pôdorysy, dverné otvory alebo na spájanie rúrok v oblasti rozdeľovača vykurovacích okruhov sú k dispozícii opäť pukové prvky fermacell® Therm25™-125. Ako doplnok k systému sa spracováva ďalšia sadrovláknitá doska fermacell®, ktorá sa lepí a skrutkuje alebo zošíva ako ďalšia vrstva nad alebo pod prvkami fermacell® Therm25™-125. Hĺbka frézovania je 18 mm, a preto je ideálna na uloženie bežne dostupných plastových vykurovacích rúrok s priemerom 16 mm.
 
Prvok je možné spracovať celkom v troch variantoch:
- s horným záklopom sadrovláknitou doskou fermacell®, ktorá je po celej ploche prilepená a pripevnená k prvkom fermacell® Therm25™-125,
- s dodatočnou sadrovláknitou doskou fermacell® na spodnej strane, na ktorú sú prvky fermacell® Therm25™-125 nalepené a upevnené po celej ploche. Na hornej strane je aplikovaná celoplošná výplň.
- s celoplošným lepením na rovný, nosný podklad a celoplošnou výplňou na hornej strane. Týmto spôsobom je možné dosiahnuť minimálnu montážnu výšku 25 mm. V dôsledku pevnej inštalácie na podklad sa však v porovnaní s predchádzajúcim variantom stráca znateľné zlepšenie zvukovej a protipožiarnej ochrany. Výrobca preto odporúča plávajúcu inštaláciu, kedykoľvek je to možné.
 
Vďaka praktickým formátom 500 x 1000 mm (fermacell® Therm25™-125) alebo 500 x 500 mm (fermacell® Therm25™-125 puky) je spracovanie rýchle a jednoduché. Prvok je možné použiť v oblastiach zaťaženia 1 až 4 (podľa STN EN 1991. V priestoroch s najvyšším zaťažením je potrebné na celú plochu fermacell® Therm25™-125 nalepiť a priskrutkovať alebo nasponkovať ďalšiu vrstvu sadrovláknitých dosiek fermacell® s hrúbkou > 15 mm. miestnostiach s triedou zaťaženia vlhkosťou W0-I, W1-I, W2-I je možné iba v kombinácii s doskou fermacell® Powerpanel H2O.
 
V kombinácii so sadrovláknitou doskou fermacell® s hrúbkou 10 mm na hornej strane je dosiahnutá požiarna odolnosť REI 60 / RE 120.
 
Doba schnutia sa nemusí brať do úvahy. Následné profesie preto môžu okamžite pokračovať v práci.
 
Je dobré vedieť: ďalšie informácie a Individuálne poradenstvo pre podlahové vykurovanie s fermacell® Therm25™ a fermacell® Therm25™-125 je možné vyžiadať na adrese: www.fermacell.sk.
 
Inovovaný suchý systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25™-125 ponúka ešte vyšší vykurovací výkon

 


 
×

Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

Predstavujeme Vám revolučnú novinku v oblasti podlahového vykurovania - systém teplovodného vykurovania fermacell® Therm25.
  • Frézovaná sadrovláknitá doska pre priame uloženie vykurovacej hadice
  • Nízka inštalačná výška - od 35 mm!
  • Pochôdze po 24 hodinách
  • Rýchly a jednoduchý systém
Zistiť viac o Therm25
×