Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

fermacell® nastavuje štandardy pre udržateľnú výstavbu

fermacell® nastavuje štandardy pre udržateľnú výstavbu

3.3.2023
Ako popredný svetový výrobca vláknocementových fasádnych obkladov a európsky líder na trhu sadrovláknitých dosiek sa spoločnosť James Hardie Europe GmbH hlási k svojej zodpovednosti za ekologickú výstavbu, a preto kladie na kvalitu svojich výrobkov tie najvyššie nároky. Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® od spoločnosti James Hardie boli vždy symbolom udržateľného a zdravého stavania. Už od roku 1971 prebieha výroba bez prídavných lepidiel v ekologicky šetrnom procese, založenom výhradne na prírodných materiáloch (recyklovaný papier, sadra a voda). Je dokázané, že sú prakticky bezemisné a neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé látky, ako je napríklad formaldehyd. Výrobný proces, ktorý šetrí zdroje, podlieha prísnej kontrole kvality. Pri výrobnom procese nevzniká žiadny odpad. Zvyšky z výroby sa spracovávajú a vracajú späť do výrobného procesu.

Udržateľné vlastnosti sadrovláknitých dosiek fermacell® a podlahových prvkov fermacell® boli už niekoľkokrát certifikované nezávislými inštitúciami, a teraz boli potvrdené Environmentálnym vyhlásením o výrobku, vydaným Inštitútom pre stavbu a životné prostredie E.V. (IBU), ktoré je k dispozícii online vo formáte PDF. Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® preto nespôsobujú žiadne emisie poškodzujúce klímu, a dokonca ukladajú CO2.

Posúdenie životného cyklu skontrolovali nezávislí odborníci z IBU. Namiesto hodnotenia jednotlivých aspektov produktov boli všetky relevantné dopady na životné prostredie prezentované na základe analýzy životného cyklu. Zohľadnený bol celý proces, od ťažby surovín, energie a dopravy surovín až po fázu vlastnej výroby panelov a potom po ich využití s možnosťami likvidácie alebo recyklácie. Príprava v súlade s normou ISO 14025 a normou STN EN 15804 + A2 o udržateľnosti stavieb zaisťuje jednotné hodnotenie a porovnateľnosť EPD.

EPD tak poskytuje architektom, projektantom a majiteľom budov všetky relevantné informácie, potrebné na výstavbu udržateľných budov a na certifikáciu budov. Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® je teraz možné inštalovať s EPD vo všetkých budovách, ktoré majú byť posudzované podľa systémov certifikácie budov DGNB, BNB, BREEAM a LEED.
 

Sadrovláknité podlahové prvky fermacell® sú zložené z dvoch z výroby zlepených sadrovláknitých dosiek fermacell® s hrúbkou 10 alebo 12,5 mm. Dosky sú voči sebe presadené tak, aby vytvorili 5 cm širokú obvodovú polodrážku, vďaka ktorej je spracovanie podlahových prvkov ešte rýchlejšie. Po vytvrdnutí lepidla sa po nich môže ihneď chodiť, takže následné práce – napríklad pokládka podláh – môžu rýchlo začať.

 

 

Sadrovláknité dosky fermacell® sú vyrobené zo sadry a recyklovaných papierových vlákien. Dosky sú vďaka svojmu materiálovému zloženiu obzvlášť stabilné a možno ich použiť ako stavebné a protipožiarne dosky a súčasne aj ako dosky do vlhkých priestorov.


 
×

Jamesove odmeny sú späť !

Je to jednoduché: NAKÚPIŠ, DOSTANEŠ!

Predajná akcia beží od 15.09. do 15.11.2023.
Nakúpte vo svojich stavebninách akýkoľvek podlahový prvok fermacell® alebo fermacell® Therm25 a získejte odmenu.
Jamesove odmeny sú späť !
×