fermacell nastavuje štandardy pre udržateľnú výstavbu

fermacell nastavuje štandardy pre udržateľnú výstavbu

4.11.2022
  
Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® ukladajú CO2. Inštitút Bauen und Umwelt e.V. potvrdil teraz svojim certifikátom EPD spoločnosti James Hardie Europe GmbH, že sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® majú negatívne emisie CO2 a spĺňajú tak najvyššie štandardy pre udržateľnú výstavbu.
 
Ako popredný svetový výrobca vláknocementových fasádnych obkladov a európsky líder na trhu sadrovláknitých dosiek sa spoločnosť James Hardie Europe GmbH hlási k svojej zodpovednosti za ekologickú výstavbu, a preto kladie na kvalitu svojich výrobkov tie najvyššie nároky. Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® od spoločnosti James Hardie boli vždy symbolom udržateľného a zdravého stavania. Už od roku 1971 prebieha výroba bez prídavných lepidiel v ekologicky šetrnom procese, založenom výhradne na prírodných materiáloch (recyklovaný papier, sadra a voda). Je dokázané, že sú prakticky bezemisné a neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé látky, ako je napríklad formaldehyd. Výrobný proces, ktorý šetrí zdroje, podlieha prísnej kontrole kvality. Pri výrobnom procese nevzniká žiadny odpad. Zvyšky z výroby sa spracovávajú a vracajú späť do výrobného procesu.
 
Udržateľné vlastnosti sadrovláknitých dosiek fermacell® a podlahových prvkov fermacell® boli už niekoľkokrát certifikované nezávislými inštitúciami, a teraz boli potvrdené Environmentálnym vyhlásením o výrobku, vydaným Inštitútom pre stavbu a životné prostredie E.V. (IBU), ktoré je k dispozícii online vo formáte PDF. Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® preto nespôsobujú žiadne emisie poškodzujúce klímu, a dokonca ukladajú CO2.
 
Posúdenie životného cyklu skontrolovali nezávislí odborníci z IBU. Namiesto hodnotenia jednotlivých aspektov produktov boli všetky relevantné dopady na životné prostredie prezentované na základe analýzy životného cyklu. Zohľadnený bol celý proces, od ťažby surovín, energie a dopravy surovín až po fázu vlastnej výroby panelov a potom po ich využití s možnosťami likvidácie alebo recyklácie. Príprava v súlade s normou ISO 14025 a normou STN EN 15804 + A2 o udržateľnosti stavieb zaisťuje jednotné hodnotenie a porovnateľnosť EPD.
 
EPD tak poskytuje architektom, projektantom a majiteľom budov všetky relevantné informácie, potrebné na výstavbu udržateľných budov a na certifikáciu budov. Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® je teraz možné inštalovať s EPD vo všetkých budovách, ktoré majú byť posudzované podľa systémov certifikácie budov DGNB, BNB, BREEAM a LEED.
 
fermacell nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu
fermacell nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Sadrovláknité podlahové prvky fermacell® sú zložené z dvoch z výroby zlepených sadrovláknitých dosiek fermacell® s hrúbkou 10 alebo 12,5 mm. Dosky sú voči sebe presadené tak, aby vytvorili 5 cm širokú obvodovú polodrážku, vďaka ktorej je spracovanie podlahových prvkov ešte rýchlejšie. Po vytvrdnutí lepidla sa po nich môže ihneď chodiť, takže následné práce – napríklad pokládka podláh – môžu rýchlo začať.
 
fermacell nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

 

fermacell nastavuje standardy pro udržitelnou výstavbu

Sadrovláknité dosky fermacell® sú vyrobené zo sadry a recyklovaných papierových vlákien. Dosky sú vďaka svojmu materiálovému zloženiu obzvlášť stabilné a možno ich použiť ako stavebné a protipožiarne dosky a súčasne aj ako dosky do vlhkých priestorov.

Sádrovláknité desky fermacell® a podlahové prvky fermacell® šetří CO2. Institut Bauen und Umwelt e.V. nyní pomocí certifikace EPD potvrdil společnosti James Hardie Europe GmbH, že tyto stavební materiály jsou CO2 negativní.
Sadrovláknité dosky fermacell® a podlahové prvky fermacell® šetria CO2. Inštitút Bauen und Umwelt e.V. teraz pomocou certifikácie EPD potvrdil spoločnosti James Hardie Europe GmbH, že tieto stavebné materiály sú CO2 negatívne.
Foto: James Hardie Europe GmbH
 
×

Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

Predstavujeme Vám revolučnú novinku v oblasti podlahového vykurovania - systém teplovodného vykurovania fermacell® Therm25.
  • Frézovaná sadrovláknitá doska pre priame uloženie vykurovacej hadice
  • Nízka inštalačná výška - od 35 mm!
  • Pochôdze po 24 hodinách
  • Rýchly a jednoduchý systém
Zistiť viac o Therm25
×