Novinka! Podlahové vykurovanie fermacell® Therm25

ETA pre podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE

ETA pre podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE

13.3.2023
 
Po náročných testoch vydal Nemecký inštitút pre stavebnú techniku (DIBT) pre fermacell® Powerpanel TE Európske technické posúdenie ETA-22/0549. Európske technické posúdenie sa týka tepelne a zvukovo izolačných konštrukcií s cementovláknitými podlahovými prvkami fermacell® Powerpanel TE od spoločnosti James Hardie Europe.
 
Podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE boli špeciálne vyvinuté pre bezbariérové stavby vlhkých miestností. Tvoria ich dve dosky z odľahčeného betónu a cementu s hrúbkou 12,5 mm, odolné proti alkáliám, z ktorých každá má sendvičovú konštrukciu s obojstrannou výstužou z tkaniny zo sklených vlákien. Rovnako ako pri bežných suchých podlahových prvkoch fermacell® sa aj tieto prvky skladajú z dvoch vzájomne predsadených panelov s 50 mm širokou stupňovitou polodrážkou po celom obvode. Okrem malej montážnej výšky 25 mm dosky bodujú nízkou hmotnosťou (25 kg/m²), jednoduchým spracovaním a formátom, s ktorým sa ľahko pracuje (500 x 1250 mm), a ponúkajú tak všetky výhody klasickej suchej výstavby.
 
Vďaka európskemu technickému posúdeniu (ETA-22/0549), ktoré je teraz k dispozícii pre fermacell® Powerpanel TE, získavajú predajcovia, architekti, projektanti a predovšetkým výrobcovia vysokú úroveň istoty pri plánovaní a realizácii (národnej / európskej). V rámci schvaľovania bola v DIBT testovaná vzduchová a rázová nepriezvučnosť, pričom do testov boli zahrnuté nasledujúce materiály: dosky z minerálnych vlákien, drevovláknité dosky a tvrdé penové dosky z polystyrénu. Testované boli aj konštrukcie s podlahovou voštinou fermacell® a vyrovnávacím podsypom fermacell™. Podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE ponúkajú aj vysokú úroveň bezpečnosti z hľadiska požiarnej ochrany: prvky sú nehorľavé a zodpovedajú triede stavebného materiálu A1.

ETA pro podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE
Podlahové prvky fermacell® Powerpanel TE boli špeciálne vyvinuté pre bezbariérové stavby vlhkých miestností. Tvoria ich dve dosky z odľahčeného betónu a cementu s hrúbkou 12,5 mm, odolné proti alkáliám, z ktorých každá má sendvičovú konštrukciu s obojstrannou výstužou z tkaniny zo sklených vlákien. © James Hardie Europe

ETA
>>> Anglickú verziu ETA certifikátu si môžete stiahnuť tu:
×

Novinka! Podlahové vytápění fermacell® Therm25

Představujeme Vám revoluční novinku na poli podlahového vytápění - systém teplovodního vytápění fermacell® Therm25.
  • Frézovaná sádrovláknitá deska pro přímé uložení vytápěcí trubky
  • Nízká instalační výška - od 35 mm!
  • Pochozí po 24 hodinách
  • Rychlý a jednoduchý systém
Zjistit více o Therm25
×