Deň drevostavieb 2024. Tešíme sa na Vašu účasť!

Bezpečnosť na hranici pozemku

Bezpečnosť na hranici pozemku

4.12.2023
Nové konštrukčné riešenie požiarne uzatvorených garážových stien s obkladmi Hardie® VL Plank
 
Pri plánovaní optimálneho využitia pozemku sú garáže často umiestnené na hranici so susedným pozemkom. Z toho vyplývajú požiarne požiadavky na obkladové materiály a požiarnu odolnosť celej konštrukcie. Povrch konštrukcie by mal byť nehorľavý a požiarna odolnosť REI by mala spĺňať požiadavku na požiarne uzavretú plochu. Spoločnosť James Hardie Europe ponúka aj v takýchto situáciách zodpovedajúce certifikované a ekonomické riešenie. Konštrukcia s vláknocementovými obkladmi Hardie® VL Plank spĺňa požiarnu odolnosť REI 30 / REI 45 (požiarne uzavretá plocha).
 
Pokiaľ plánuje majiteľ domu postaviť garáž na hranici so susedným pozemkom, nemusí sa ani v tomto prípade zaobísť bez požadovaného vzhľadu dreva na fasáde garáže. Spoločnosť James Hardie Europe teraz vyvinula úsporné riešenie konštrukcie, plniace požiadavky na požiarne uzavretú plochu s nehorľavým obkladom vonkajších stien s fasádnymi doskami Hardie® VL Plank, ktoré zaujmú ako svojim vzhľadom, tak aj vlastnosťami.
 
Štíhla garážová stena 1HA 17-790 Hardie® VL Plank sa skladá zo sadrovláknitej dosky fermacell® s hrúbkou 15 mm na strane miestnosti a drevenej podkonštrukcie (60 x 100 mm, osový rozmer 625 mm), ktorá je obložená vláknocementovými obkladovými doskami Hardie® VL Plank. Tie majú okrem prirodzeného vzhľadu dreva aj inovatívny systém spojenia pero/drážka. Vďaka tomu je možné ich inštalovať oveľa rýchlejšie ako porovnateľné systémy bez toho, aby bolo nutné používať ďalší upevňovací systém. Fasádne dosky Hardie® VL Plank sú navyše odolné proti poveternostným vplyvom, a preto majú mimoriadnu životnosť. Kvalitný, ľahko udržiavateľný povrch a svetlostála farebná úprava s technológiou ColourPlus™ zaisťujú nízke nároky na údržbu. Farebná paleta s modernými, nadčasovo elegantnými farbami ponúka široký priestor na design.
 
Brožúra s podrobnosťami o novej požiarne uzatvorenej garážovej stene od spoločnosti James Hardie Europe je k dispozícii k stiahnutiu na www.fermacell.sk.
 
Bezpečnosť na hranici pozemku

Stavba garáže na hranici pozemku? Žiadny problém. Spoločnosť James Hardie Europe vyvinula ekonomické riešenie požiadavky REI 30 / REI 45 s nehorľavým obkladom vonkajších stien pomocou fasádnych obkladov Hardie® VL Plank. Vláknocementové fasádne dosky Hardie® VL Plank zaujmú okrem požiarnej odolnosti aj svojim prirodzeným vzhľadom dreva a vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom, plesniam a škodcom.

Garážová stena 1HA 17-790 Hardie® VL Plank sa skladá zo sadrovláknitej dosky fermacell® s hrúbkou 15 mm, umiestnenej na strane miestnosti a drevenej podkonštrukcie (60 x 100 mm, osový rozmer 625 mm), ktorá je obložená vláknocementovými obkladovými doskami Hardie® VL Plank.


Obrázky: Všetky obrázky James Hardie Europe GmbH
 
×

Těšíme sa na Vás na Dni drevostavieb 2024

12.03.2024   9:00 - 17:00
  • Výrobcovia stavebných materiálov a odborné organizácie pod jednou strechou
  • Výstavné stánky a prednášky po celý deň 
  • Zaujímavý hostia a aktuálne témy 
  • Inovácie a súčasné trendy 
  • Riešenia od základov po fasádu 
Program a prihláška tu
×