Xella (koncern)

Portrét podniku

Xella na Slovensku

Na Slovensku zastupuje spoločnosť Xella pobočka Xella Slovensko, s. r. o. Výroba sadrovláknitých dosiek je na Slovensku zastúpená spoločnosťou Xella, Trockenbau – Systeme.

Xella v Českej republike

Nadnárodný koncern Xella International je v Českej republike zastúpený spoločnosťou Xella CZ, s. r. o. a spoločnosťou Fermacell GmbH, org. zložka Praha. Xella tak zastupuje ako preslávenú značku pórobetónu YTONG, tak i výrobu sadrovláknitých dosiek.

Výrobky značky YTONG sú na našom trhu veľmi dobre známe a obľúbené, predstavujú synonymum medzinárodného štýlu, ktorý je moderný a inovatívny.

K pórobetónovým tvárniciam značky YTONG časom pribudli tiež vápenno-pieskové tvárnice Silka a minerálne izolačné dosky YTONG Multipor.

Čiastkovou spoločnosťou, ktorá funguje na našom trhu, je Fermacell GmbH. Táto spoločnosť sa môže pochváliť dominantným postavením na trhu sadrovláknitých dosiek nielen u nás, ale v celej Európe. Mimoriadna obľuba u zákazníkov pramení predovšetkým z komplexnosti systémových riešení a servisu. České zastúpenie dodáva na trh viac než 1 mil. m² ročne, najväčší objem dodávok je realizovaný pre výrobcov a dodávateľov montovaných domov na báze drevenej konštrukcie.