Úspora energií

Úspory energie, zatepľovanie starších objektov i nová výstavba nízkoenergetických domov a objektov realizovaných v pasívnom energetickom štandarde sú trendom posledných rokov. A trendom ekonomicky veľmi opodstatneným – ceny energií rastú a cesty k ich úspore sú naopak aj vďaka moderným stavebným materiálom čím ďalej jednoduchšie. A takým materiálom sú aj sadrovláknité dosky a materiály fermacell.

Asi 20 % tepla sa stráca strechou alebo stropmi! Tento podiel celkovej energetickej straty budovy je možné účinne a efektívne znížiť podkrovnými prvkami fermacell P+D na izoláciu stropu pod nevykurovaným podkrovím.

Jednoduché a ľahko realizovateľné opatrenie má zďaleka najlepší pomer nákladov a úžitkov zo všetkých možností známych v oblasti zlepšenia úspory energií.

Podľa oblasti použitia sú k dispozícii aj podlahové prvky fermacell s izolačným materiálom rôznych hrúbok z drevovlákna, minerálnej izolácie alebo polystyrénu.

Energeticky veľmi efektívne je nízkoteplotné veľkoplošné podlahové vykurovanie a aj tomuto modernému spôsobu vykurovania nízkoenergetických domov sú podlahové systémy fermacell prispôsobené.

Izolačné dosky fermacell sú vhodné na zateplenie vonkajších a pivničných stien.