Ideálne dosky pre stavbu

Dřevostvaba bytový dům

Drevostavby a suchá výstavba sú v posledných rokoch na vzostupe. Jedným z dôvodov sú obecné výhody takto realizovaných objektov a nové stavebné materiály, ktoré tieto moderné formy výstavby umožňujú. Medzi lídrov trhu patria bez diskusie v Európe aj na slovenskom trhu sadrovláknité a cementovláknité dosky a príslušenstvo fermacell.

Stavba dřevostavby

Sádrovláknité dosky fermacell je možné u drevostavby aplikovať na konštrukcie vnútorných stien aj na opláštenie stien obvodových. Sendvičové panely s týmito doskami sa dajú použiť tiež na nosné konštrukcie strešných nadstavieb a v kombinácii s ďalšími sádrovláknitými systémami fermacell, napríklad s podlahovými systémami, získava stavebník ucelený stavebný systém s množstvom predností. Patrí medzi ne nízka hmotnosť konštrukcií, vysoká pevnosť a odolnosť, tepelný komfort, vynikajúca požiarna odolnosť, výborná akustická pohoda a v neposlednej rade úspora času a finančných prostriedkov.

Pasivní dům Francie

Vlastnosti sadrovláknitej dosky dnes využíva mnoho odborníkov, ktorí nahradzujú pôvodnú skladbu stien s drevotrieskou alebo OSB doskou a sadrokartónom iba jednou sádrovláknitou doskou. Na Slovensku napríklad úspešne realizujú svoje drevodomy s materiálmi fermacell spoločnosti BAU holding Bratislava, Brestech Bau Humenné, Drevodom Zvolen, Drevostav slovakia spol s.ro. Žarnovica, Drevodomy Likadom Kamienka, Eden Haus s.r.o. Piešťany, M-HOUSE Bratislava,  Rajbývania s.r.o., Tatra Haus,spol s.r.o. Humenné. Sádrovláknité dosky sú navyše vhodné aj pre konštrukcie nízkoenergetických a pasívnych domov.

Fermacell Greenline

Pre záujemcov o zdravé bývanie sú pripravené materiály fermacell greenline, dosky fermacell Vapor sú predurčené pre realizácie difúzne otvorených konštrukcií drevostavieb, ktoré umožňujú optimálny transfer vodných pár a lepšie vnútorné mikroklíma drevostavby. Nové perspektívy poskytujú drevostavbám a suchej výstavbe - rovnakou mierou - dosky fermacell Powerpanel HD alebo fermacell Powerpanel H2O, ktoré trvalo odolávajú poveternostným vplyvom a sú vhodné pre realizáciu fasád, podhľadov a soklov. Robustné, staticky účinné, poveternosti odolné a nehorľavé dosky sú ideálnou voľbou pre konštrukcie na báze dreva.

Výroba Fermacell produktů

Fermacell je najväčším európskym výrobcom a dodávateľom sadrovláknitých dosiek a systémy suchej výstavby fermacell sú cestou k jednoduchému, cenovo atraktívnemu a kvalitnému riešeniu pre každú stavbu. Certifikáty tuzemských i európskych skúšobní potvrdzujú, že materiály fermacell plnia najnáročnejšie limity v oblasti kvality, ohľaduplnosti k životnému prostrediu, zdravia spotrebiteľov, pevnosti, požiarnej bezpečnosti či protihlukovej ochrany. Oprieť sa môžete aj o bezplatný poradenský servis a technickú podporu celého tímu Fermacell.

Pre každého, kto pracuje so systémami fermacell, je navyše k dispozícii kalkulačný program Fermacena, ktorý umožňuje jednoduchý a rýchly výpočet cien a spotreby materiálov, kalkuláciu nákladov a montáže. Na našich stránkach v sekcii Na stiahnutie nájdete montážne videá, ktoré vám jednoducho a zreteľne predstavia montáž priečky, sprchovacieho kúta, prevetrávanej fasády, pokládku suchej podlahy alebo rekonštrukciu podkrovia.